In de Europese veehouderij leven jaarlijks honderden miljoenen dieren in kooien. Ze zitten ofwel hun hele leven, ofwel een groot deel van hun leven achter tralies. Ook in Nederland. Het dierenleed is schrijnend. Daarom voeren wij campagne voor een einde aan het gebruik van kooien in de veehouderij.

Succesvol Europees burgerinitiatief
Samen met meer dan 170 organisaties uit heel Europa zijn wij het Europees burgerinitiatief ‘Stop de kooien’ gestart. In een jaar tijd tekenden 1,4 miljoen Europeanen, waaronder ruim 150.000 Nederlanders, het burgerinitiatief voor een beter dierenleven. Ruim 170 organisaties1 uit heel Europa hielpen mee: de grootste campagne voor dierenwelzijn ooit!
Op 30 juni 2021 kwam de Europese Commissie met haar reactie op ons burgerinitiatief: ze belooft een einde te maken aan alle kooien in de veehouderij. Een historische uitspraak! Europa is voornemens in 2023 wetgeving hiervoor voor te stellen en vanaf 2027 geleidelijk de kooien af te schaffen. Dit betekent een beter leven voor de ruim 300 miljoen kippen, konijnen, moedervarkens, kalfjes, kwartels, eenden en ganzen die nu achter tralies zitten.
Al eerder sprak een overweldigende meerderheid van het Europees Parlement zich uit voor een einde aan de kooien. Ook vooraanstaande wetenschappers en grote voedingsbedrijven steunen de oproep. Natuurlijk gaat ons werk op volle kracht door om ervoor te zorgen dat Europa zich aan haar belofte houdt.



1 Initiatiefnemer van het Europees burgerinitiatief Stop de kooien/End the Cage Age is Compassion in World Farming. In Nederland wordt het burgerinitiatief ondersteund door Bont voor Dieren, CAS International, Dier&Recht, Dierenbescherming, Eyes on Animals, foodwatch Nederland, Partij voor de Dieren, Varkens in Nood, VIERVOETERS, Wakker Dier en World Animal Protection.